superflyboots,lovecleatsCr7 Gold Cleats,Cheap Nike Superfly,kp soccer,soccerbp,soccerxp,cleatsuperfly,soccerbo,soccerwo,soccertutu,soccermagistaxp,soccergp,soccerqp,soccersuperflyxp,

Budućnost savladala Vardar u “Morači” | Rukometni Savez Crne Gore
April 28, 2017
You can use WP menu builder to build menus

Rukometašice Budućnosti odlično su otvorile novu sezonu Lige šampiona! Na startu elitnog takmičenja ”plave” su u ”Morači” ubjedljivo savladale jednog od favorita za osvajanje trofeja, ekipu makedonskog Vardara 23:17 (12:9). Samo je na startu poveo gost (po imenima najjači tim, bar na papiru), a onda je uslijedila fenomenalna igra Budućnosti, pogotovo u odbrani i uz na golu fantastičnu Žderić, za jako bitan trijumf.

Budućnost je, nakon startnog vođstva Vardara, serijom od pet uzastopnih pogodaka povela 5:1, u 17. razlika je iznosila pet (9:4), koliko je bilo i u 24. minutu (11:6).

Početkom drugog poluvremena crnogorski prvak stekao je prednost od šest golova (17:11), dok je razlika u 42. minutu iznosila sedam pogodaka (18:11). Vardar je u 49. minutu zaostatak smanjio na 19:15, ali je Budućnost serijom 3:0 prednost ponovo vratila na sedam golova (22:15) u 54. minutu i praktično već tada riješila sve dileme oko pobjednika.

Najefikasnija u pobjedničkom timu, na čijem golu se istakla Marta Žderić sa 16 odbrana, bila je Biljana Pavićević sa sedam, po pet golova postigle su Katarina Bulatović i Kristina Neagu, a jedan manje Dragana Cvijić. U makedonskom timu najbolje su bile Andrea Penezić sa pet i Andrea Lekić sa četiri pogotka.

U drugom meču B grupe njemački Tiringer je pred svojim navijačima savladao Podravku 33:20. Budućnost će u drugom kolu, u subotu u Koprivnici, igrati sa Podravkom.

BUDUĆNOST – VARDAR 23:17 (12:9)

Dvorana: Sportski centar ”Morača”. Gledalaca: 4.000. Sudije: Pandžić, Mosorinski (Srbija). Sedmerci: Budućnost 8 (4), Vardar 2 (2). Isključenja: Budućnost 6, Vardar 6 minuta.

BUDUĆNOST: Voltering, Rajčić, Žderić (17 odbrana), Petrović, Neagu 5, Dalbi, K. Bulatović 5 (3), N. Bulatović, Ramusović, Cvijić 4, Mehmedović, Despotović, Pavićević 7, Bizdra, Knežević 2 (1), Lazović.

VARDAR: Susljina (deset odbrana i četiri sedmerca), Petkovska, Radičević 1, Stojanovska, Mitova, Nikolić 1 (1), Lazović-Varlec 2, Dembele 2, Fernandez Molinos, Zebić 2, Althaus, Klikovac, Penezić 5 (1), Černoivanenko, Ihneva, Lekić 4.

Izvor: Portal Analitika