June 27, 2017
You can use WP menu builder to build menus

Predrag Bošković izabran za potpredsjednika EHF-a

Nov 17, 2016 0

Predrag Bošković je izabran za potpredsjednika Evropske rukometne federacije, na kongresu EHF-a koji se održava u  St.Wolfgangu (Austrija).

Protivkandidat Boškoviću je bio Anrijs Brencans iz Letonije, koji je prije glasanja povukao kandidaturu.

 

Opširnije

SPISAK MUŠKA SENIORSKA REPREZENTACIJA – EURO2018

Sep 29, 2016 0

Selektor muške seniorske reprezentacije Ljubomir Obradović objavio je spisak igrača na koje računa u kvalifikacijama za EURO2018.

 

Rade Mijatović – Meškov Brest/Bjelorusija

Mile Mijušković – Benidorm/Španija

Miloš Vujović – Tatabanja/Mađarska

Milan Popović – Vac/Mađarska

Mirko Radović – Valens/Francuska

Marko Lasica – Politehnika/Rumunija

Nemanja Grbović – Cegled/Mađarska

Vuko Borozan – Vardar/Makedonija

Vasko Ševaljević – Tuluz/Francuska

Miloš Božović – Tatabanja/Mađarska

Bogdan Petričević – Miluz/Francuska

Danijel Vukićević – Borac/Bosna i Hercegovina

Vladimir Osmajić – Budvanska rivijera

Stefan Čavor – Curgi/Mađarska

Branko Vujović – Kielce/Poljska

Žarko Pejović – Dunkerk/Francuska

 

 

Reprezentacija će se okupiti 31.10.2016. godine u Podgorici.

 

Utakmice su na programu

 

03.11.2016.   Lund               Švedska – Crna Gora

06.11.2016.  Bar                   Crna Gora – Rusija

Opširnije

SPISAK ŽENSKA SENIORSKA REPREZENTACIJA – EHF NEDJELJA

Sep 24, 2016 0

Spisak ženske seniorske reprezentacije za dvomeč sa Makedonijom tokom EHF nedjelje.

GOLMANI

Marina Rajčić – Mec/Francuska

Ljubica Nenezić – Kišpešt/Mađarska

Anastasija Babović – Budućnost

KRILA

Majda Mehmedović – Bukurešt/Rumunija

Ivona Pavićević – Budućnost

Itana Grbić – Budućnost

Dijana Ujkić – Budućnost

Sanja Premović – Lubin/Poljska

BEKOVI

Milena Raičević – Budućnost

Đurđina Jauković – Budućnost

Jelena Despotović – Debrecen/Mađarska

Ivana Božović – Plojesti/Rumunija

Vanesa Agović – Budućnost

Đurđina Malović – Budućnost

Andrea Klikovac – Vardar/Makedonija

Jasna Tošković – Roman/Rumunija

PIVOTMENI

Suzana Lazović – Budućnost

Ema Ramusović – Budućnost

Bobana Klikovac – Debrecen/Mađarska

Zbog povreda na spisku nijesu:

Jelena Marković

Olivera Vukčević

Lejla Bošnjak

Ivana Novaković

Opširnije

EVROPSKI KUPOVI – SEZONA 2016/17

Jun 28, 2016 0

Crnogorski klubovi u muškoj i ženskoj konkurenciji koji su izbori pravo igranja u Evropskim kupovima za sezonu 2016/17

MUŠKE EKIPE

Budvanska rivijera – Budva / EHF kup

Partizan – Tivat / Čelendž kup

Lovćen – Cetinje / Čelendž kup

Berane 2003 – Berane / Čelendž kup

ŽENSKE EKIPE

Budućnost – Podgorica / Liga šampiona *Prijava kluba završena*

Levalea 2010 – Nikšić / EHF kup

Danilovgrad – Danilovgrad / Čelendž kup

Nikšič – Nikšić / Čelendž kup

 

Svi klubovi koji žele da se prijave za takmičenja u Evropskim kupovima, dužni su da sljedeće formulare, ovjerene dostave kancelariji RSCG, najkasnije do 03.07.2016. godine

Forms_Registration_ECregistration form

1_Arbitration Agreement

2_Code of Conduct

 

Opširnije

JUNIORKE U GRUPI A NA SP U RUSIJI

Apr 30, 2016 0

Nakon žrijeba za Olimpijske igre, u Rio de Žaneiru obavljen je i žrijeb za juniorke (igračice rođene 1996. godine i mlađe) za Svjetsko prvenstvo, koje se igra od 03-15.07.2016. godine u Rusiji.

Grupa A: Danska, Mađarska, CRNA GORA, Angola, Norveška, Uzbekistan

Grupa B: Južna Koreja, Hrvatska, Francuska, Brazil, Tunis, Austrija

Grupa C: Rumunija, Njemačka, Španija, Kazahstan, Argentina, Egipat

Grupa D: Rusija, Švedska, Japan, Holandija, Kina, Čile

Opširnije

ŽRIJEB ZA OLIMPIJSKE IGRE

Apr 30, 2016 0

Danas je u Rio de Žaneiru u “Futur Areni” obavljen žrijeb grupa za Olimpijske igre, koje će se u avgustu mjesecu održati u Brazilu

 

GRUPA A: Norveška, Rumunija, CRNA GORA, Brazil, Španija, Angola

GRUPA B: Holandija, Rusija, Švedska, Francuska, Argentina, Južna Koreja

Olimpijski turnir u rukometu počinje 06. avgusta.

Opširnije

EURO 2016 – GDANSK / DAN 1.

Jan 14, 2016 0

Tačno 15 sati je bilo potrebno da naša ekspedicija stigne do krajnjeg odredišta i grada Gdanjska gdje će u subotu, 16 januara, odigrati premijerni meč na Evropskom prvenstvu protiv Madjarske.
Krenuli smo u 02h iz Bara, više nego domaćinska ekipa iz Hotela ” Sidro” posula je vodu za autobusom koji je ukrcao momke Profesora Ljube Obradovića, željne i motivisane u pokušaju dokazivanja da odlične partije iz kvalifikacija nisu slučajnost i , da nisu došli u Poljsku da budu puki učesnici već da pomrse račune favoritima.


Preko Dubrovnika, Zagreba i Kopenhagena do Gdanjska.
Iako je put bio prilično dug i iscrpljujući, a počeo je u smiraj dana koji je donio i dva treninga, naši igrači su sa osmjehom stigli i taj njihov osmjeh je najbolja ilustracija i potvrda njihove volje da pokažu da, iako ubjedljivo najmladji, mogu da se nose sa svima.

IMG_4348
Sve je u hotelu Mercure na visokom nivou, sve je u znaku tople dobrodošlice, a u 18h je “odrađeno” i zvanično fotografisanje momaka iz naše ekipe u dresovima u kojima će nastupati, a sve za potrebe EHF-a i šampionata.


Sjutrašnji dan donosi dva treninga, jutarnji u 9:30h i večernji u 18:30h i nakon toga će poslovično studiozni Ljuba Obradović pokušati da od kockica kojima raspolaže, sastavi mozaik uspješnosti, igračke i rezultatske.
Niko pred ove momke nije postavio bilo kakav imperativ, ali su oni dovoljno “odrasli” da znaju cijenu svoje kože i da je neće proda(va)ti lako i jeftino.


Ispred njih su Danci, Rusi i Mađari, tri velesile rukometa.
Veliki se postaje na velikim mečevima i velikim takmičenjima, a Evropsko prvenstvo je idealno za afirmaciju.


Neka im je srećno!

Toliko za prvi raport iz Gdanjska…
Sportski pozdrav….

Vlado Jovićević za Vas iz Gdanska

Opširnije

JUNIORKE SA UKRAJINOM i GRUZIJOM

Nov 14, 2015 0

Na današnjem žrijebu koji je održan  Bukureštu, ženska juniorska reprezentacija (igračice rodjene 1996. godine i mlađe) igraće u kvalifkacionoj grupi 7 sa selekcijama Ukrajine i Gruzije.

Kvalifikacioni turnir će se igrati u Crnoj Gori od 18-20.03.2016. godine, a najbolje plasirana ekipe iz grupe će izboriti učešće na prvenstvu Svijeta koje se igra u Rusiji.

 

GRUPA 1: Norveška, Hrvatska, Grčka, Švajcarska

GRUPA 2: Njemačka, Litvanija, Češka Republika, Bugarska

GRUPA 3: Mađarska, Bjelorusija, Austrija, Island

GRPUA 4: Srbija, Portugal, Holandija, Bosna i Hercegovina

GRUPA 5: Francuska, Makedonija, Slovenija, Izrael

GRUPA 6: Španija, Turska, Slovačka, Poljska

GRUPA 7: CRNA GORA, Ukrajina, Gruzija

Opširnije

JUNIORI U ŠVAJCARSKOJ

Nov 14, 2015 0

Na današnjem žrijebu koji je održan  Bukureštu, muška juniorska reprezentacija (igrači rodjeni 1996. godine i mlađi) igraće u kvalifkacionoj grupi 2 sa selekcijama Švajcarske, Makedonije i Farskih ostrva.

Kvalifikacioni turnir će se igrati u Švajcarskoj od 08-10.04.2016. godine, a dvije najbolje plasirane ekipe z grupe će izboriti učešće na prvenstvu Evrope koje se igra u Danskoj.

 

GRUPA 1: Njemačka, Rusija, Kosovo, Litvanija

GRUPA 2: Švajcarska, Makedonija, CRNA GORA, Farska ostrva

GRUPA 3: Poljska, Island, Italija, Bugarska

GRUPA 4: Švedska, Bjelorusija, Bosna i Hercegovina, Norveška

GRUPA 5: Hrvatska, Slovačka, Finska, Ukrajina

GRUPA 6: Srbija, Gruzija, Island, Grčka

GRUPA 7: Češka Republika, Holandija, Austrija, Turska

GRUPA 8: Rumunija, Estonija, Slovenija, Portugal

Opširnije