February 24, 2018
You can use WP menu builder to build menus

EX YU GRUPA U KVALIFIKACIJAMA ZA EURO2016

апр 9, 2015 0

Crna Gora će u kvalifikacijama za žensko seniorsko prvenstvo Evrope igrati u grupi 4. odlučeno je na žrijebu koji je danas obavljen u Švedskoj.

 

GRUPA 1:      Norveška, Rumunija, Bjelorusija, Litvanija

GRUPA 2:      Srbija, Češka Republika, Ukrajina, Italija

GRUPA 3:      Španija, Holandija, Austrija, pobjednik prve pretkvalifikacione grupe

GRUPA 4:      CRNA GORA, Hrvatska, Makedonija, Slovenija

GRUPA 5:      Mađarska, Poljska, Slovačka, pobjednik druge pretkvalifikacione grupe

GRUPA 6:      Danska, Rusija, Turska, Portugal

GRUPA 7:      Francuska, Njemačka, Island, Švajcarska

 

Utakmice kvalifikacija su u sljedećim terminima:

I kolo:             07-08.10.2015.

II kolo:           10-11.10.2015.

III kolo:         09-10.03.2016.

IV kolo:         12-13.03.2016.

V kolo:           01-02.06.2016.

VI kolo:         04-05.06.2016.

Na prvenstvu će se naći po dvije najbolje plasirane reprezentacije iz grupa i jedna najbolja trećeplasirana reprezentacija.

 

Opširnije

EURO 2016 – ŽRIJEB KVALIFIKACIONIH GRUPA

апр 8, 2015 0

U Kristijanstadu/Švedska, sjutra (09.04.2015) će se obaviti žrijeb kvalifikacionih grupa za EURO 2016, koje će se održati u Švedskoj od 04-18.12.2016. godine.

Prvi šešir: Norveška, CRNA GORA, Danska, Mađarska, Srbija, Francuska, Španija

Drugi šešir: Njemačka, Rumunija, Poljska, Rusija, Holandija, Češka Republika, Hrvatska

Treći šešir: Slovačka, Ukrajina, Island, Makedonija, Turska, Bjelorusija, Austrija

Četvrti šešir: Slovenija, Portugal, Švajcarska, Italija, Litvanija, Pobjednik pretkvalifikacione grupe 1, Pobjednik pretkvalifikacione grupe 2.

 

Pretkvalifikaciona grupa 1: Azerbejdžan, Bugarska, Farska ostrva

Pretkvalifikaciona grupa 2: Finska, Izrael, Kosovo

Utakmice pretkvalifikacionih grupa se igraju 12-14.06.2015. godine

 

Žrijeb počinje u 14:30 časova i može se pratiti preko linka swe2016.ehf-euro.com

 

Utakmice kvalifikacija su u sljedećim terminima:

 

I kolo:             07-08.10.2015.

II kolo:           10-11.10.2015.

III kolo:         09-10.03.2016.

IV kolo:         12-13.03.2016.

V kolo:           01-02.06.2016.

VI kolo:         04-05.06.2016.

 

Na prvenstvu će se naći po dvije najbolje plasirane reprezentacije iz grupa i jedna najbolja trećeplasirana reprezentacija.

Opširnije

Muška seniorska reprezentacija – spisak

апр 1, 2015 0

Selektor muške seniorske reprezentacije Ljubomir Obradović objavio je spisak seniora na koje računa u dvomeču sa Izraelom u sklopu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Poljskoj

 

  • Rade Mijatović – Curgi/Mađarska
  • Mile Mijušković – Kangas/Španija
  • Radivoje Ristanović – Balingen/Njemačka
  • Miloš Vujović – Pecs/Mađarska
  • Milan Popović – Lovćen
  • Fahrudin Melić – PSG/Francuska
  • Mirko Radović – Valens/Francuska
  • Nemanja Grbović – Cegled/Mađarska
  • Branko Kankaraš – Mersin/Turska
  • Vasko Ševaljević – Hanover/Njemačka
  • Vuko Borozan – Lubek/Njemačka
  • Bogdan Petričević – Valens/Francuska
  • Mirko Milašević – Biler/Francuska
  • Božo Anđelić – Malme/Švedska
  • Miloš Božović – Gorenje/Slovenija
  • Vladan Lipovina – Veclar/Njemačka
  • Stefan Čavor – Curgi/Mađarska

 

Reprezentacija će se okupiti 27.04.2015. godine u prostorijama RSCG u 12 časova.

 

Utakmice sa Izraelom su na programu 30.04.2015. godine u Tel Avivu/Izrael i 03.05.2015. godine u Baru.

Opširnije

Pobjeda kadetkinja na kraju kvalifikacija

мар 22, 2015 0

Na posljednjoj utakmici kvalifikacionog turnira na Žabljaku, kadetkinje Crne Gore savladale su vršnjakinje iz Moldavije 35:14 (16:8)

Kod Crne Gore golove su postigle: Bošnjak 8, Novaković 7, Adžić 5, Iković i Đoković po 4, Šaranović 3, Vuković 2, Konatar i Nedović po 1.

U selekciji Moldavije najefikasnija je bila Bondarenko sa 4 gola.

Na Evropsko prvenstvo koje će se održati u Makedoniji, plasman su izborile reprezentacije Slovenije i Španije.

Opširnije

Kadetkinje se oprostile od Evropskog prvenstva

мар 21, 2015 0

U večerašnjoj utakmici na Žabljaku, kadetkinje Crne Gore poražene su od Slovenije rezultatom 20:23 (11:12) i time izgubile šanse za plasman na Evropsko prvenstvo

Golove za Crnu Goru su postigli: Jovićević 6, Bošnjak 5, Brnović 3, Konatar, Adžić, Novaković, Vuković i Iković po 1.

U reprezentaciji Slovenije najefikasnija je bila Strnad sa 5 golova

U prvoj utakmici današnjeg dana Španija je savladala Moldaviju 45:18

Poslednjeg dana turnira, Crna Gora igra sa Moldavijom sutra u 14 časova.

Opširnije

Poraz od Španije na startu kvalifikacija

мар 20, 2015 0

Ženska kadetska reprezentacija poražena je na startu kvalifikacionog turnira na Žabljaku od vršnjakinja iz Španije rezultatom 19:20 (7:11)

Za Crnu Goru golove su postigle Terzić i Jovićević po 4, Brnović, Čarapić i Adžić po 3, Nedović i Vuković po 1.

Kod Španije najefikasnija je bila Mbenge sa 7 golova.

U prvom meču Slovenija je savladala Moldaviju sa 52:16

 

Crna Gora u 2. kolu igra sa Slovenijom sutra od 19 časova

Opširnije

Mini pripreme – ženska juniorska reprezentacija

мар 4, 2015 0

Trener ženske juniorske reprezentacije Maja Savić objavila je spisak igračica koje će se okupiti tokom EHF nedjelje od 15-22.03.2015. godine i trenirati u Podgorici.

 

GOLMANI

Ljubica Nenezić – Danilovgrad

Sanja Tufegdžić – Levalea 2010

KRILA

Itana Grbić – Vardar/MKD

Ivona Pavićević – Danilovgrad

Slađana Prelević – Danilovgrad

Dijana Ujkić – Danilovgrad

Nina Bulatović – Danilovgrad

Ivana Pejović – Danilovgrad

PIVOTI

Itana Čavlović – Danilovgrad

Vasilisa Senić – Danilovgrad

Ema Ramusović – Budućnost

BEKOVI

Đurđina Jauković – Danilovgrad

Anđela Okiljević – Levalea 2010

Vanesa Agović – Danilovgrad

Esma Muratović – Danilovgrad

Katarina Arsenijević – Danilovgrad

 

Reprezentacija će se okupiti 15.03.2015. godine u 19 časova u SRC Venom.

Opširnije

Ženska seniorska reprezentacija – EHF nedjelja

мар 3, 2015 0

Selektor ženske seniorske reprezentacije Dragan Adžić objavio je spisak igračica koje će se okupiti u Podgorici tokom EHF nedjelje u periodu 16-22.03.2015. godine.

 

 

Sonja Barjaktarović – Rostov/RUS

Marina Rajčić – Budućnost

Alma Hasanić – Larvik/NOR

Majda Mehmedović – Budućnost

Biljana Pavićević – Budućnost

Olivera Vukčević – Mec/FRA

Milena Knežević – Budućnost

Marija Jovanović – Isi Pariz/FRA

Jelena Despotović – Budućnost

Anđela Bulatović – Rostov/RUS

Katarina Bulatović – Budućnost

Andrea Klikovac – Vardar/MKD
Sanja Premović – Lubin/POL

Jovanka Radičević – Vardar/MKD

Radmila Petrović – Budućnost

Sara Vukčević – Erd/HUN

Bobana Klikovac – Debrecen/HUN

 

Okupljanje će biti u SC Morača 17.03.2015. godine u 17 časova, kada će odraditi i prvi trening

Opširnije