October 21, 2017
You can use WP menu builder to build menus

ŽRIJEB ZA OLIMPIJSKE IGRE

апр 30, 2016 0

Danas je u Rio de Žaneiru u „Futur Areni“ obavljen žrijeb grupa za Olimpijske igre, koje će se u avgustu mjesecu održati u Brazilu

 

GRUPA A: Norveška, Rumunija, CRNA GORA, Brazil, Španija, Angola

GRUPA B: Holandija, Rusija, Švedska, Francuska, Argentina, Južna Koreja

Olimpijski turnir u rukometu počinje 06. avgusta.

Opširnije

CRNA GORA BEZ PORAZA U DANSKOJ

мар 21, 2016 0

Crna Gora je kvalifikacioni turnir za Olimpijske igre u Arhusu završila bez poraza. U poslednjoj utakmici, Crna Gora je odigrala neriješeno sa Rumunijom 23:23 (11:15) i zbog lošije gol razlike se nalazi na drugom mjestu.

 

Najefikasnija je bila Despotović sa 8 golova, Mehmedović je postigla 4, Jauković 3, dok su po 2 gola postigle Radičević, Pavićević, Andrea Klikovac i Bobana Klikovac.

 

Barjaktarović je imala 8, a Hasanić 3 odbrane.

 

Žrijeb za olimpijski turnir je na programu 1. maja u Rio de Žaneiru.

Opširnije

CRNA GORA NA OLIMPIJSKIM IGRAMA

мар 20, 2016 0

Crnogorske reprezentativke su večeras u Arhusu izborile plasma na Olimpijske igre u Rio de Žaneiru. U prepunoj Ceres Areni, savladana je Danska rezultatom 26:22 (13:10)

 

Golove za Crnu Goru su postigle: Bulatović Katarina 9, Raičević 6, Radičević, Jauković i Mehmedović po 3, dok su po 1 gol postigle Bulatović Anđela i Ramusović.

 

Barjaktarović je imala 8, a Rajčić 4 odbrane.

 

U prvoj utakmici drugog kola u Arhusu, Rumunija je savladdala Urugvaj sa 36:19

 

Sjutra  Crna Gora igra sa Rumunijom od 17:30 časova, dok se od 20:00 časova sastaju Danska i Urugvaj.

Opširnije

POBJEDA U PREPUNOJ TOPOLICI

мар 13, 2016 0

U prepunoj Topolici u Baru, Crna Gora je savladala selekciju Hrvatske rezultatom 31:29 (19:15) i praktično obezbijedila plasman na naredno Evropsko prvvenstvo, koje se igra u decembru 2016. godine u Švedskoj.

Golove za Crnu Goru su postigle: Bulatović Katarina 8, Radičević i Raičević po 5, Petrović 4, Ramusović 3, Jauković i Klikovac Andrea po 2, dok su po 1 gol postigle Bobana Klikovac i Mehmedović

Kod Hrvatske najefikasnija je bila Penezić sa 8 golova.

Opširnije

PORAZ LAVICA U SPLITU

мар 11, 2016 0

U utakmici 3. kola kvalifikacija za odlazak na Evropsko prvenstvo, Crna Gora je u Splitu poražena od selekcije Hrvatske rezultatom 22:23 (13:13)

Golove za Crnu Goru su postigle: Raičević 10, Radičević 4, Mehmedović 3, Petrović 2, Bulatović, Klikovac Andrea i Pavićević Ivona po 1

kod Hrvatske najefikasnija je bila Penezić sa 11 golova

U subotu, 12.03.2016. iste selekcije odigraće u Baru utakmicu sa početkom u 20:30 časova.

Opširnije

NAKNADNI POZIV – ŽENSKA SENIORSKA REPREZENTACIJA

мар 2, 2016 0

Selektor ženske seniorske reprezentacije Dragan Adžić, zbog kasnog dolaska reprezentativki koje igraju u inostranstvu, naknadno je pozvao igračice koje će biti priključene pripremama reprezentacije do 07.03.2016. godine.

Tatjana Brnović – Danilovgrad

Lejla Bošnjak – Danilovgrad

Ivona Pavićević – Budućnost

Vanesa Agović – Budućnost

Ljubica Nenezić – Budućnost

Tamara Jovićević – Danilovgrad

Opširnije

ŽENSKA REPREZENTACIJA – SPISAK EURO 2016 I KVALIFIKACIJE ZA OI 2016

феб 22, 2016 0

Selektor ženske seniorske reprezentacije Dragan Adžić objavio je spisak reprezentativki koje će se okupiti na završnim pripremama pred dvomeč sa Hrvatskom i kvalifikacije za Olimpijske igre

 

GOLMANI

Sonja Barjaktarović – Kastamonu / Turska

Marina Rajčić – Mec / Francuska

Alma Hasanić – Larvik / Norveška

KRILA

Majda Mehmedović – Budućnost

Biljana Pavićević – Budućnost

Itana Grbić – Vardar / Makedonija

Radmila Petrović – Budućnost

Jovanka Radičević – Vardar / Makedonija

PIVOTI

Suzana Lazović – Budućnost

Ema Ramusović – Budućnost

Bobana Klikovac – Debrecen / Mađarska

BEKOVI

Milena Raičević – Budućnost

Katarina Bulatović – Budućnost

Đurđina Jauković – Budućnost

Andrea Klikovac – Vardar / Makedonija

Anđela Bulatović – Erd / Mađarska

Jelena Despotović – Debrecen / Mađarska

REZERVE

Ljubica Nenezić – Budućnost

Ivona Pavićević – Budućnost

Itana Čavlović – Budućnost

Vanesa Agović – Budućnost

 

Reprezentacija će se okupiti 02.03.2016. godine u SC Morača u 17:00 kada će i odraditi prvi trening.

Opširnije

ŽENSKA SENIORSKA REPREZENTACIJA – ŠIRI SPISAK

феб 18, 2016 0

Selektor ženske seniorske reprezentacije Crne Gore objavio je širi spisak igračica na koje računa u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo i kvalifikacioni turnir za odlazak na Olimpijske igre.

 

Alma Hasanić                                   –           Larvik / Norveška

Marina Rajčić                                   –           Mec / Francuska

Sonja Barjaktarović                         –           Kastamonu / Turska

Ljubica Nenezić                               –           Budućnost

Radmila Petrović                              –           Budućnost

Jovanka Radičević                           –           Vardar / Makedonija

Majda Mehmedović                         –           Budućnost

Biljana Pavićević                             –           Budućnost

Ivona Pavićević                                –           Budućnost

Milena Raičević                               –           Budućnost

Ivana Božović                                   –           Plojesti / Rumunija

Đurđina Jauković                             –           Budućnost

Jelena Despotović                            –           Debrecen / Mađarska

Anđela Bulatović                             –           Erd / Mađarska

Katarina Bulatović                           –           Budućnost

Andrea Klikovac                              –           Vardar / Mađarska

Bobana Klikovac                             –           Debrecen / Mađarska

Itana Grbić                                        –           Vardar / Makedonija

Sanja Premović                                 –           Lubin / Poljska

Suzana Lazović                                –           Budućnost

Ema Ramusović                                –           Budućnost

Sara Vukčević                                  –           Vac / Mađarska

Itana Čavlović                                  –           Budućnost

Marija Kaluđerović                         –           Levalea 2010

Vanesa Agović                                 –           Budućnost

Jasna Tošković                                 –           Roman / Rumunija

Tatjana Brnović                                –           Danilovgrad

Lejla Bošnjak                                    –           Danilovgrad

 

10.03.2016.   Hrvatska – Crna Gora          /           Split                20:30

12.03.2016.   Crna Gora – Hrvatska          /           Bar                  20:30

 

18.03.2016.   Crna Gora – Urugvaj

19.03.2016.   Crna Gora – Danska

20.03.2016.   Crna Gora – Rumunija

 

 

Opširnije

U DANSKU PO OLIMPIJSKU VIZU

дец 23, 2015 0

Danas je iz Svjetske rukometne federacije objavljeno da će se Olimpijski kvalifikacioni turnir na kome učestvuje Crna Gora održati u Alborgu u Danskoj od 17-20.03.2016. godine.

 

TURNIR 1 / Mec (Francuska)

  • Holandija
  • Francuska
  • Japan
  • Tunis

 

TURNIR 2 / Alborg (Danska)

  • Rumunija
  • Danska
  • Urugvaj
  • CRNA GORA

 

TURNIR 3 / RUSIJA – Mjesto odigravanja biće kasnije objavljeno

  • Poljska
  • Rusija
  • Švedska
  • Meksiko

 

Najbolje dvije ekipe sa svakog turnira izboriće učešće na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru.

 

RASPORED UTAKMICA

18.03.2016.

Urugvaj – CRNA GORA

Rumunija – Danska

19.03.2016.

Rumunija – Urugvaj

Danska – CRNA GORA

20.03.2016.

CRNA GORA – Rumunija

Danska – Urugvaj

 

Opširnije